MegaSun easyCare

Chytřejší než slunce!

Jedno solárium se dvěmi přídavnými funkcemi pro tři atraktivní možnosti opalování – pro optimální vytížení!

 1. easyCare neaktivní: Vždy naplno! I bez easyCare je megaSun solarium k dispozici vždy v plném nasazení. Pro všechny zákazníky solárního studia Blue Sun v Ústí nad Labem, kteří upřednostňují sílu a intenzivní zhnědnutí.
 2. easyLevel I: Nastavení času samotným zákazníkem! Zákazníci si sami určí, jak dlouho se chtějí opalovat a easyCare reguluje výkon obličejových lamp a trubic tak, aby odpovídal časovému nastavení zákazníkem.
 3. easyLevel II: Nastavení času provozovatelem! Zde může easyCare nastavit dobu opalování fixně mezi 8-20 minutami. V tomto případě je možné nastavení UV dávky podle individuálního typu kůže.

Inteligentní opalování. Jednoduše jako nikdy předtím

Krok měření 1 a 2

Pravá tvář, levá tvář….pííííp

Měření 1 a 2 se dělá na dvou místech, které jsou vždy vystaveny slunečnímu záření a to na obou stranách tváře. Již za jednu sekundu se ozve signální tón měření a megaVoice Vás navede dále.

Krok měření 3 a 4

Pravá ruka, levá….a hotovo.

Nyní ještě měření na dvou místech, které jsou málo vystavené slunečnímu záření a to na vnitřních stranách ruky. Opět jeden signální tón potvrdí měření a výsledek je hotov.

 

 

Číst dále

Doporučení a rady před první návštěvou solária

Věnujte pozornost těmto radám a doporučením

 • Jedna opalovací kůra  v soláriu se skládá z více opalování, ne víckrát než jednou denně.
 • Mezi první a druhou návštěvou byste měli dodržet interval 48 hodin.
 • V jeden den se neopalujte v soláriu i na slunci
 • Bezprostředně před a po opalování se nesprchujte (1 – 2 hodiny).
 • Opalování v soláriu se z důvodu dalšího zatížení organismu nedoporučuje nemocným osobám.
 • Některé léky mohou ojediněle způsobit přecitlivělost na UV záření. Možné problémy lze vždy konzultovat se svým lékařem, či s obsluhou našeho solária.
 • Před a po opalování je dobré používat speciální solární kosmetiku – získáte nejen krásné opálení, ale chráníte i svou pokožku. Vhodné je rovněž užívání beta karotenu.
 • Vhodnou opalovací dobu Vám v závislosti na Vašem fototypu, dosaženém opálení a konkrétním soláriu vždy doporučí obsluha.
 • Pro dosažení ideálního opálení je vhodné se opalovat bez spodního prádla, šperků, make-upu a parfémů.
 • Obsluha dezinfikuje lehátko solária po každém slunění.
 • Po určité době se doporučuje dopřát pleti odpočinek. Jako všude, i zde platí „všeho s mírou“!
Číst dále

Princip opalování v soláriu

Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. Opálení není v principu nic jiného, než vlastní ochrana pleti proti slunečnímu záření.

Působením záření UV-B se aktivují zvláštní buňky pokožky (melanocyty) k intenzivnějšímu vytváření melaninu (nepřímá pigmentace). Tato látka hnědne na cestě do jejích svrchních vrstev vlivem záření UV-A (přímá pigmentace). UV záření ovšem nevyvolává jen tvorbu pigmentu. Způsobuje v pokožce i chemické změny a v neposlední řadě zesiluje její zrohovatělou vrstvu, čímž se několikanásobně zvyšuje přirozená ochrana proti spálení. Opalování je proto dobrou přípravou na pobyt na slunných plážích nebo horách.

Kůže je největším regulačním a ochranným orgánem našeho těla a jejím prostřednictvím se dostáváme nejen do tělesného, nýbrž i do smyslového kontaktu s naším prostředím. Máme-li dobrou náladu, cítíme se doslova „ve své kůži“ a zatímco v minulých stoletích se považovala za vznešenou bledost kůže, v dnešní době je přirozené hnědé zbarvení těla znakem sportovního ducha, atraktivnosti a zdraví. Vnější zdravý vzhled je totiž pro stále více lidí výrazem životního stylu a atraktivně opálená kůže znásobuje sílu osobního dojmu. Ať je to v zaměstnání nebo volném čase, člověk vždy lépe pochodí.

Číst dále

Mohu jít tentýž den do solária a na slunce?

Tomu by se mělo pokud možno zabránit, aby nedošlo k překročení bezpečné denní dávky záření a tím k poškození kůže.

Číst dále

Mohu jít do solária i v těhotenství?

Je nutné se vyvarovat dlouhých ozařování, aby se zabránilo zbytečnému zatěžování těla. V případě pochybností se dotazujte svého lékaře.

Číst dále

Mohou děti a osoby typu kůže I navštěvovat solárium?

Dětem cca do 15 let se umělé slunění nedoporučuje. Osoby s fototypem I tmavnou spíše ojediněle, ovšem i ony si mohou při umělém slunci alespoň částečně vytvořit přirozenou ochranu pokožky před spálením. Je ovšem nutno používat speciálních šetrných solárií a přiměřených dávek. Zde je solární kosmetika samozřejmostí.

Číst dále

Proč se kůže neopálí na všech místech stejně?

Vnitřní plochy paží nebo nohou se mohou opalovat hůře. Je to způsobeno buď indispozicí nebo výběrem špatného (malého) solária.

Jakákoli část pokožky může obsahovat méně pigmentových buněk než ostatní kůže a opálení tedy na těchto místech nedosahuje srovnatelného odstínu.

U malých solárií vzhledem ke stísněnému prostoru se UV záření nedostává tak dobře k vnitřním stranám končetin. I obličej se neopaluje tak dobře, protože má od přírody silnější zrohovatělou vrstvu – speciálně na ochranu proti UV záření.

Pihy a skvrny obsahují zvláště hodně hnědnoucích pigmentů a tmavnou proto rychleji. Kožní partie, na kterých se leží, jsou hůře prokrveny a chybějící kyslík z krevního oběhu může vést k pomalejší tvorbě pigmentu. Na dosažení opálení „bez otlačených míst“ se proto zvláště hodí solária s ergonomickou plochou lůžka.

 • Pro dokonalé a celistvé opálení těla doporučujeme využití vertikálního solária
Číst dále

Jak lze prodloužit opálení z dovolené?

Občasná návštěva solária již stačí k tomu, aby se Vaše opálení udrželo. Četnost je individuální.

Obsluha dobrého solária Vám musí být schopna určit bezpečnou denní dávku ozáření v závislosti na Vašem fototypu, počtu předchozích návštěv a konkrétním stroji. Mezi prvním a druhým opalováním se doporučuje dodržet pauzu 48 hodin pro regeneraci pokožky, ostatní návštěvy zhruba 2 až 3 krát do týdne. Po dosažení požadovaného odstínu lze počet návštěv podstatně snížit v závislosti na trvanlivosti opálení. Pro vaši pleť je ovšem mimořádně prospěšný také odpočinek od veškerého slunění.

Číst dále